Põhja-Eesti regionaalhaigla sai loa Keila haigla müügiks

Valitsus andis Põhja-Eesti
regionaalhaiglale õiguse moodustada Keila haigla vara baasil AS Keila Ravikeskus
ning see hiljem erainvestoritele edasi müüa, kirjutas Kalev.ee.

AS-i moodustamiseks kulub Põhja-Eesti regionaalhaigla kommunikatsioonijuhi Inga Lille sõnul 2-3 kuud. Müük võtab veel rohkem aega. „Seni jääb Keila haiglas kõik endist viisi,“ lisas Lill.

Valitsuse korralduses seisab, et moodustatava aktsiaseltsi aktsiakapital võib olla kuni 68 miljonit krooni ja Põhja-Eesti regionaalhaigla peab AS Keila Ravikeskuse müümisel võõrandama oma osaluse sajaprotsendiliselt.

Ostjale on müügitingimustesse sissekirjutatud nõue tervishoiuteenuste jätkumiseks ja tööhõive säilitamiseks Keila haiglas.

„Haigekassast saadava 50 miljoni eest suudame praegu küll maksta töötajatele palka, osta ravimeid, tasuda kommunaalkulud, aga sellest rahast ei jää midagi tühjalt seisva majapoole arendamiseks,“ ütles Keila haigla juhataja kohusetäitja dr Andres Peri.

„Me näeme siin kohta sajakonnale hooldusravi vajavale haigele. Selliste haiglakohtade järjekord on praegu 4-5 kuu pikkune," avaldas Peri arvamust haigla tühja poole väljavaadetest.

Voodikoha ühe päeva päeva maksumus oleks 400-700 krooni.

Teise võimaliku tegevussuunana tõi Peri välja hooldekoduteenuse arendamise.

"Praegu on Harjumaa inimesed laiali Eestimaa eri otsades, kuhu nende lähedastel on raske pääseda. 100 kohaga hooldekodu 8000-9000-kroonise kuumaksega, milles on osalus patsiendil, omavalitsusel ja riigil, on väga hea lahendus,“ ütles Peri.

Sotsiaalminister Maret Maripuu selgituse järgi loodetakse erainvestori kaasamisega teha Keila haiglast tulevikus Eesti parim taastus- ja hooldusravikeskus. Keila inimestel pole ministri sõnul aga vaja muret tunda seniste meditsiiniteenuste või töökohtade kadumise pärast.

Võimalike investorite nimesid pidas regionaalhaigla kommunikatsioonijuht Inga Lill veel ennatlikuks nimetada. Ajakirjanduses on Keila haigla müügiga seoses läbi käinud Urmas Sõõrumaa nimi.

Keila haiglas on praegu 200 voodikohta, mis jagunevad psühhogeriaatria, hooldusravi, kirurgia-, sisehaiguste- ja taastusraviosakonna vahel. Lisaks neile on haiglas veel kolme perearsti vastuvõtt ja mõningaid eriarste.


Lisa kommentaar

  • Ketlin Beljaev

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.