Külmutatud embrüod on elujõulisemad

Selline üllatav tulem
selgus uuringust, mis viidi läbi lastel, kes eostati kehavälise
viljastamise teel. Uuringu ajendiks oli mure, et külmutamine võib embrüod
kahjustada.

Anja Pinborg Taanist Kopenhaageni Ülikoolist uuris ligi 1200 kehavälise viljastamise teel 1995–2006 aastal sündinud Taani last, kelle eostamiseks oli kasutatud külmunud embrüosid. Viimaseid võrreldi 18000 lapsega, kes sündisid tavalise IVF'i (In Vitro Fertilisation) teel värskeid embrüosid kasutades, kirjutas NewScientist.

Külmutatud embrüodest saadud lapsed olid ligilähedaselt normaalse sünnikaaluga samal ajal kui konventsionaalse IVF´i teel sündinud olid umbkaudu 200 grammi kergemad.

Sellele vaatamata ei aita embrüo külmutamine koheselt pärast viljastamist kuidagi kaasa selle elujõulisusele. Alternatiivne seletus oleks Pinborgi sõnul see, et embrüod, mis elavad üle külmutamise ja sulatamise protsessi on eeldatavalt tervemad. Veel enam, naised, kes lasevad oma munarakud külmutada, kalduvad olema nooremad ja paremas füüsilises vormis. Erinevalt naistest, kes on läbinud tavalise IVF´i, ei ürita nad rasestuda kohe pärast hormoonravi, mis omakorda peaks soodustama kogutud munarakkude siirdamist.

Pinborgi meeskond leidis ühtlasi, et külmutatud embrüost saadud imikud kannatasid harvem sünnidefektide ja neuroloogiliste probleemide käes kui tavalise kehavälise viljastamise teel sündinud imikud.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.