Saaremaa hooldekodu võitleb täidega

Kihelkonna hooldekodu Saaremaal on hädas
täidega. Töötajad probleemi siiski tunnistada ei taha.

“Mingit epideemiat siin ei ole, probleem on vaid kolmel inimesel,” seletas hooldaja, andes märku, et ajakirjanik peaks majast lahkuma. Töötaja sõnul ei ole sellised juhtumid Kihelkonnal haruldased: tihti on täisid leitud kohalikus koolis ja selles, et kolmel inimesel hooldekodust täid olid, ei olevat midagi märkimisväärset, kirjutas Oma Saar.

Tänaseks peaks täid hooldajate sõnul majast lõplikult kadunud olema. Parasiitide käes vaevelnud inimestele on tehtud täitõrjet. "Hooldekodu elanikke kontrollitakse täide osas iga päev ja kelleltki teiselt neid leitud ei ole," ütles hooldaja.

Hooldekodus elav Julius ütleb, et temal on täid peas elutsenud alates laupäevast ja teises toas elaval abikaasal olevat parasiidid juba vähemalt kaks nädalat. Juliuse abikaasaga samas toas elava naisterahva probleem osutus nii tõsiseks, et ta pea otsustati kiilaks ajada.

Juliuse sõnul salgab juhtkond täide olemasolu majas. Samuti ei ole keegi teavitanud omakseid, et külastuse ajal on oht endale parasiit saada. Probleemist ei olnud teadlik ka Kihelkonna valla sotsiaalnõunik Sirje Rõuk. Samas tunnistas ta, et Kihelkonnal on täidega seonduvaid probleeme ette tulnud.


Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.