E-sigarettidega kasutatavad ”Zero/0/No” kapslid sisaldavad nikotiini

Ravimiameti labor uuris Eesti
tarbijatele posti teel saadetavate nn „0-kapslite“ nikotiinisisaldust. Analüüs
näitas, et kõik kapslid sisaldasid nikotiini.

Laboris uuriti 12 erinevat pakendit, millel on kleebis või pakendimärgistus ”zero/0/No”. Analoogsed tulemused saadi ka Uus-Meremaal tehtud hiljutises uuringus, kus selgus, et 0-kapslites on umbkaudu 0,5 mg nikotiini, kirjutas Ravimiamet oma veebilehel.

0-märgistus ei tähenda, et e-sigarettiga kasutamiseks mõeldud kapslid ei sisaldaks üldse nikotiini.

Lisaks tuvastas Ravimiameti labor, et analüüsitud 12-st ”zero/0/No” pakendist neljas olid kapslid, milles nikotiini sisaldus oli oluliselt suurem kui 0,5 mg – kolmes pakendis oli nikotiini sisaldus 1-2 mg ja ühes vähemalt 10 mg. Viimane kogus oli ligikaudu sama, mis saadi ”High”-märgistusega toote ehk eeldatavalt kõrge nikotiinisisaldusega kapslite võrdleval analüüsil.

Üksnes 5 pakendi puhul oli võimalik järeldada, et nende nikotiinisisaldus on 0,5 mg või väiksem.

Üheltki pakendilt ega kapslilt ei selgu, kelle poolt ja kus on toode valmistatud ning mis on selle koostis. Kleebised on lihtsalt eemaldatavad ja vahetatavad. Toodetel puudub seeria/partii number, üksnes mõnel juhul on pakendile märgitud valmistamise kuupäev või kõlblikkusaeg. Ravimiametile esitatud tootekirjeldused ei täpsusta, mida tähendab ”zero/0/No”.

Sama pakendi erinevates kapslites olid mõnel juhul oluliselt erinevad vedelikukogused.

Seniste kontrollide tulemused näitavad, et e-sigarettide kapslites ei saa eeldada konkreetset nikotiinisisaldust või nikotiini puudumist; nende valmistamise kohad ja tingimused on teadmata.

Toodetel puudub ka garantii kvaliteedi ja ohutuse kohta.


Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.