Gruusia esmaabiks on kogutud üle kahe miljoni krooni

Tänase seisuga on Eesti Punase
Risti kontole laekunud 2 172 909 krooni Gruusia relvakonfliktis kannatanute
toetuseks.

„Summa on üle ootuste suur ja eriti üllatavaks teeb selle see, et raha Gruusia relvakonfliktis kannatanute toetuseks on korjatud ju vaid nädal aega,“ ütles Eesti Punase Risti peasekretär Riina Kabi Eesti Päevalehele.

„Hetkel veel pole meieni jõudnud Pärnu linna toetus, aga kõik ülejäänud linnad on oma toetused üle kandnud,“ lisas Kabi. Suurim eraisiku poolt laekunud toetus on 39 000 krooni. Kokku on annetajaid 2390.

Kabi sõnul jääb arve avatuks niikauaks, kuni koguneb annetusi. „Raha võib annetada ka mõne aja pärast, abivajajani jõuab see kindlasti,“ lisas Kabi.

Seda, kui suureks kogu annetatav summa lõpuks kasvada võib Eesti Punase Risti peasekretär veel öelda ei osanud.

„Eks see ole mõne kuu möödudes näha, aga seni oleme küll väga õnnelikud, et inimestes leidub sedavõrd palju kaastunnet ja hoolivust teiste vastu.“

Punase Risti veebilehel seisab, et abi on tarvis eelkõige Gruusia tsiviilelanikkonnast põgenikele. Peamiselt on kohapeal puudu esmaabivahendeid, toiduaineid ning hügieenivahendeid.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.