Närimiskumm aitab taastuda sooleoperatsioonist

Briti teadlaste sõnul kiirendab
närimiskummi närimine peale käärsoole operatsiooni normaalse sooletegevuse
taastumist.

Kõhupiirkonna operatsioonid võivad viia postoperatiivse soolesulguseni või seedekulgla jõuetuseni soolesisu edasi kanda. See omakorda põhjustab valu ja tüsistusi, kirjutas Reuters Health.

Närimiskummi närimine võib osutuda efektiivseks ja vähekulukaks väljapääsuks.

Sanjay Purkayastha ja kolleegide käsutuses St. Mary haiglas Londoni olid viie uuringu andmed. Uuringud hõlmasid 158 patsienti, kellest teatud osa näris kolm korda päevas suhkruvaba närimiskummi.

Teadlased leidsid, et patsientidel, kes närisid närimiskummi uurimisperioodi jooksul, taastus sooletegevus ligi 1,1 päeva varem, kui närimiskummi mitte kasutanutel.

Närimiskummi närimine on nii öelda „petu toit“, see stimuleerib seedesüsteemi närve, päästab valla seedekulgla hormoonid ja suurendab sülje tootmist ning pankrease nõristust.

Uurijate sõnul tuleb edaspidi teha ulatuslikemaid lisauuringuid, et hinnata närimiskummi tõelist kasu soolesulguse vähendamisel. Soolesulguse raviks kulub ainuüksi USAs aasta jooksul ligi 1 miljard dollarit kogu tervishoiu kulutustest.


Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.