Lasteaia salmonelloosipuhang tõi kaasa perearsti tegevuse uurimise

Tervisekaitseamet kahtlustab, et Loo
perearst jättis lasteaia salmonelloosipuhangust õigeaegselt
teavitamata.

«Seadusest tuleneb nõue, et rühmaviisilise haigestumise puhul tuleb tervisekaitseinspektsiooni koheselt teavitada. See punkt jäi seal täitmata ühel või teisel põhjusel. Põhjus peaks selguma menetluse käigus,» selgitas tervisekaitseinspektsiooni pressiesindaja Iiris Saluri, miks uurib ametkond Loo perearsti tegevust maikuise lasteaia salmonelloosipuhangu ajal, kirjutas Postimees.

«Võib-olla oli arsti otsus põhjendatud, aga meie lihtsalt ei tea seda, selleks on vaja ametnikel teda küsitleda,» ütles tervisekaitseameti pressiesindaja, kelle sõnul esimesele kohtumisele ametnikega arst ei tulnud. Uus kohtumine peaks toimuma septembris.

Loo perearst Mare Seljamäe on juhtunust väga häiritud ning kahtlustab, et kellegi tegemata jätmisi püütakse tema süüks panna. «Minu isiklik arvamus on, et neil on jäänud endal kusagile teatamata ja nüüd otsitakse süüdlast, kelle kaela seda lükata,» ütles ta.

Perearsti kinnitusel pöördus 9. mail tema poole viis last, kelle kaebused ei viidanud nakkushaigusele ega mürgitusele. Enamik lapsi haigestus alles nädalavahetusel ja läksid otse Merimetsa haiglasse.

«Nad väidavad, et viis last on rühmaviisiline haigestumine, mina väidan et ei ole. See on minu tavatöö, et 20 patsiendist päevas viis on lapsed,» kinnitab Seljamäe.

Arsti sõnul teavitas ta pärast vastuste saamist 12.08. ehk esmapäeva lõuna ajal nii lasteaeda kui ka tervisekaitset, kuid tervisekaitseametnikud jõudsid lasteaeda alles järgmisel päeval.

Meediku sõnul oli talle saadetud teatisel kirjas, et sellise rikkumise eest võib teda karistada trahviga kuni 50 trahviühikut. «Asi ei ole summas, ma võin selle ära maksta, aga minu jaoks on see lihtsalt alandav,» ütles 34 aastat arstina töötanud naine.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.