Soomlased nakatusid Eestis viibides salmonelloosi

Käesoleva aasta juuli lõpus ja augusti
alguses Viimsi spaas viibinud turistid kaebasid salmonelloosi nakatumise üle.
Tervisekaitseinspektsioon asus juhtumit uurima ning tänaseks on tulemused
teada.

Tervisekaitseinspektsiooni avalike suhete juhi Iiris Saluri sõnul neist kellelgi salmonelloosi siiski ei tuvastatud. Haigestumist põhjustanud nakkusallikat selgitatakse, kirjutas Eesti Päevaleht.

Tervisekaitseinspektsiooni kontrollakt määratleb Viimsi spaa juhtumi salmonelloosipuhanguna, Eestis kinnitati siiski vaid üks nakatumisjuhtum. Kokku leidis salmonelloosidiagnoos kinnitust üheksal spaas lõõgastunud Soome turistil.

Raviosakonna juhi Maret Tammeka sõnul toimib spaa olenevalt ostetud paketist ka poolpansionina, kus võib ravi- ja iluprotseduuride kõrval saada peale majutuse päevas kaks-kolm korda süüa. Et soomlaste rühm valis kahe toidukorraga paketi, võisid nad süüa lõunat ka majast väljas, mis teeb salmonelloosiallika tuvastamise keeruliseks.

Viimsi spaa tegevdirektor Mark Vuuk räägib, et ettevõte ise ei ole toitlustamisega kunagi tegelenud. “Juhtumi järel kontrollis Harjumaa veterinaar- ja toiduamet Viimsi spaas toitlustamisteenust osutavat firmat põhjalikult ning mingeid kõrvalekaldeid nõuetes ei esinenud.” Samuti kinnitasid tema sõnul võetud analüüside tulemused, et terve on nii toitlustusasutuse personal kui ka spaa enda sadakond iga päev sama restorani kasutavat töötajat.

Tervisekaitseinspektsiooni andmetel registreeriti selle aasta teises kvartalis 185 salmonelloosijuhtu, mis teeb saja tuhande elaniku kohta 13,8 juhtu. 2007. aasta samal ajal registreeriti kõigest 36 haigusjuhtu.


Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.