Ministeeriumi sõnul piisab Võrumaale hooldushaiglast

Lõuna-Eesti haiglast võib tulevikus
saada vaid hooldushaigla ja peenemate protseduuride saamiseks peab patsient üha
tihemini Tartusse sõitma.

Sotsiaalministeeriumi asekantsleri Ivi Normeti sõnul tuleks Lõuna-Eesti haiglas (LEH), nagu ka Põlva ja Valga haiglas tulevikus keskenduda pigem lihtsamate teenuste pakkumisele ja keerukamat ravi vajavad protseduurid suunata Tartusse, mis tähendab, et Lõuna-Eesti inimesed peavad spetsialisti vastuvõtule sõitma Tartusse, kirjutas Võrumaa Teataja.

Normeti kinnitusel muutuvad üldhaigla nimetust kandva LEHi ülesanded, teenuse valikus võib tulevikus suureneda õendus- ja hooldusabi teenuste osatähtsus. Viimase suuna toetamiseks on planeeritud ka investeeringud.” Õendushoolduse arendamiseks on riigil kasutada 431 miljonit krooni Euroopa abi.

„Väheneb tema roll teenuste pakkujana,“ ütles ta, täpsustamata, millised teenused täpsemalt kaduda võiksid.

Haigla nõukogu esimees Jaak Pächteri sõnul tuleb LEHi töösse spetsialiseerumist juurde, kuna haiglal pole võimalik kõike pakkuda.

Valikut, milliste teenuste saamiseks peab tulevikus Kubja asemel Tartusse sõitma Pächteri kinnitusel veel tehtud pole.

„Nüüdseks on selge, et riigi prioriteet ei ole eriarstiabi arendamine maakonnakeskustes,” ütles LEHi juhatuse liige Rein Kermes. „Euroraha jätkub vaid hooldusravi infrastruktuuri arendamiseks.” Sellele vaatamata on Kermese kinnitusel LEHi eesmärk jätkata eriarstiabi ning hooldusravi teenuse pakkumist.

Ülikooli kliinikumi arendamine mõjub Kermese hinnangul LEHile positiivselt. „Lõuna-Eesti haiglast saadetakse kõrgema etapi ravi ja uuringuid vajavad patsiendid kliinikumi ning kliinikum omakorda saadab järelravi vajavad patsiendid Lõuna-Eesti haiglasse,” rääkis ta.

Patsientide kaotamist Tartule Kermes ei karda. „Uues kliinikumihoones väidetavalt voodikohtade arvu suurendatud ei ole, seega patsientide n-ö äratõmbamist uue hoone valmimine ei mõjuta.”

Pigem näeb Kermes kliinikumi taseme paranemises Võrule võimalust. „Kuna kõrgema etapi ravi kulgeb tänu nüüdisaegsele tehnoloogiale kiiremini, siis sellega suureneb just järelravi vajadus ning siin on Lõuna-Eesti haigla meeleldi kliinikumile abiks,” selgitas ta.

Lisa kommentaar

  • Ketlin Beljaev

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.