Viljandi haiglani viib varsti sile tee

Aastaid autojuhtidele meelehärmi
valmistanud mõnesaja meetri pikkune lagunenud teejupp Viljandi haigla külje all
saab lähiajal sileda katte.

Ettevalmistused tolmuvaba katte mahapanekuks on 600 meetri pikkusel teejupil käinud juba mõne nädala. Oldi jõutud sinnamaani, et tee oli liikluseks suletud ja töömehed said algust teha eelpindamisega, kirjutas Sakala.

Poolel Paalalinnast haiglani viivast teest, mida kasutavad kiirabiautod ja teised haigla juurde minevad sõidukid, seisab ees kolmekordne pindamine, mis peab tagama asulasisestest teedest suurema vastupidavuse.

Pärnu teedevalitsuse Viljandi osakonna juhataja Allan Allik rääkis, et tee valmimisaeg sõltub paljuski ilmast. «Kui veel vähemalt ühe päeva ei saja, saab asjaga järgmisel nädalal ühele poole,» lubas ta.

Kui varem oli tee kõrvalasuva maaga samal tasapinnal ja sademevesi jooksis üle selle, siis nüüd on tee pinda 20 sentimeetri võrra kõrgemale tõstetud ning vee ärajuhtimiseks rajatud madalad kraavid ja kaks truupi.

Viljandi haigla juhatuse esimees Ülle Lumi avaldas lõigu peatse valmimise üle rahulolu, öeldes, et see on äärmiselt tähtis nii raviasutuse kollektiivile kui haigetele. «Olen kindel, et praegu tehtavat tööd osatakse kõrgelt hinnata, sest lisaks teiste sõitjate mugavusele tagab see kiirabi parema operatiivsuse,» lausus ta.

Varasemat olukorda, kus liiklusmärk soovitas väljakutselt saabuvatel kiirabiautodel sõita kiirusega 10 kilomeetrit tunnis, ei saanud Lumi sõnul kuidagi normaalseks pidada.

Riigile kuuluva teeosa remontimine läheb maksma 601 000 krooni. Vallatee kordategemise hinda Allan Allik eile öelda ei osanud.


Lisa kommentaar

  • Ketlin Beljaev

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.