Diagnostikakeskus alustab tööd ka tüsedamaid mahutava magnettomograafiga

Nüüd saavad ka tavalisest tüsedamad
inimesed oma hädadest pildi, sest Tallinna Diagnostikakeskus sai uue põlvkonna
magnettomograafi, mille ava on eelmise põlvkonna omast kümme sentimeetrit laiem,
kirjutab Postimees.

"Suurema läbimõõduga patsienditunnel võimaldab uurida ülekaalulisi, kes varem lihtsalt sinna ei mahtunud. Ka aitab see vähendada klaustrofoobiat, kinnise ruumi kartust," märkis diagnostikakeskuse juhatuse esimees Ago Kivilo, kelle hinnangul kardab kinnist ruumi vähemalt viis protsenti patsientidest.

Uus magnettomograaf maksab 23–25 miljonit krooni ning peamiselt Tallinna haiglaid teenindav diagnostikakeskus sõlmis Siemensiga rendilepingu.

«Suurema läbimõõduga patsienditunnel võimaldab uurida ülekaalulisi, kes varem lihtsalt sinna ei mahtunud. Ka aitab see vähendada klaustrofoobiat, kinnise ruumi kartust,» märkis diagnostikakeskuse juhatuse esimees Ago Kivilo. Tema hinnangul kardab kinnist ruumi vähemalt viis protsenti patsientidest.

Kivilo meenutas, et esimesena Baltikumis alustas keskus magnetresonantsuuringuid
15 aastat tagasi.

AS Siemensi juhatuse esimees Avo Tihamäe lisas, et lisaks laiemale avale annab uus seade ka parema tulemuse. «Suurema magnetväljaga saab oluliselt täpsema kujutise. Tehniliselt on see keerukas aparaat, selle aasta tipptase,» selgitas ta.

Aparaadi eilsel esitlusel oli Kivilo valmis ise esimeseks patsiendiks hakkama. Uuring kestis veerand tundi. «Väga hea!» kiitis ta. «Toru on lai, müra teistega võrreldes väiksem, valgustus ja ventilatsioon korras. Ja aega kulus kolm korda vähem.»

Eelmisel nädalal õppisid keskuse töötajaid uue seadmega töötama. Sel nädalal hakati patsientide vastu võtma.

Lisa kommentaar

  • Ketlin Beljaev

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.