Melatoniinitaseme langusest põhjustatud unehäired ravitavad

Vanemate inimeste unehäirete põhjuseks on
paljudel juhtudel melatoniinitaseme langus organismis, mida värsketele
uuringutulemustele tuginedes saab edukalt kompenseerida, vahendab Arst.ee.

Eelmisel nädalal Glasgows toimunud Euroopa Uneuuringute Seltsi (European Sleep Research Society) kongressil presenteeriti melatoniiniga läbiviidud kliiniliste uuringute tulemusi, milles selgus, et 70%-l melatoniiniga ravimisest abi saanud üle 55-aastastel patsientidel paranes elukvaliteet olulisel määral.

Eestis on unehäired ja neist otseselt johtuvad tervisehäired veel laiemas avalikkuses praktiliselt teadvustamata ning erinevad unehäired raviasutustes aladiagnoositud ja -ravitud. Eesti Unemeditsiini Seltsi presidendi Mae Pindmaa hinnangul on Eestis kujunenud loomulikuks peetav hoiak, et mida vanemaks inimene saab, seda väsinum ta on.

Aastakümneid on Eestis praktiseeritud traditsiooniliste uinutite kasutamist, milledel on paraku mitmeid kõrvalmõjusid – alates sõltuvuse tekkest kuni kukkumisriski suurenemiseni vanemaealistel.

Melatoniini ühend, mida sünteesib ajus paiknev tilluke nääre – käbikeha, on kehaomane aine, mis aitab organismil välja puhata, hoiab ära immuunsüsteemi probleemid ja südametegevuse häired ning säilitab organismi nooruslikkuse.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.