Viljandi haigla laiendas tasulise hoolduse teenust

Viljandi haigla saab septembri algusest
pakkuda senisest enam tasulise hoolduse teenust, sest haigla kuuenda korruse
B-korpuses on varasemaga võrreldes 25 voodikohta enam, kirjutab Sakala.

«Haiglas pakutava hooldusteenuse hinnatase on sarnane hooldekodudega ning algab 7500 kroonist kuus,» rääkis haigla hooldusravi- ja sotsiaalhoolekande osakonna juhataja Rita Kerdmann. «Enne laienemist oli meil raske kõigile soovijatele vastu tulla, nüüd on aga ruumi oluliselt rohkem.»

Suure osa vajalikust sisustusest ehk 35 funktsionaalset voodit sai haigla Soomest Tuusula tervisekeskusest humanitaarabina. 25 voodit kulus teenuse laiendamiseks ning ülejäänud kümme voodit vahetati vanade vastu. Kokku on osakonnas 40 kohta.

Viljandi haigla juhatuse esimehe Ülle Lumi sõnul on vajadus hooldusteenuse järele suur ning haigla püüab sellega võimaluste piires kaasas käia.

«Otse loomulikult oleme eelkõige aktiivraviasutus, kuid edukaks toimetulemiseks peame iga päev mõtlema sellele, kuidas oma tööd efektiivsemalt ning patsiendile kõige mõistlikumalt korraldada,» selgitas ta. «Püüame haiglaruume maksimaalselt ära kasutada.»

Lumi lubas, et kui saab selgeks, kuidas hakkab käima Euroopa Liidu tõukefondidest õendus-hooldusteenuse arendamiseks mõeldud summade taotlemine, katsub haigla ka sealt kindlasti raha küsida, et pakutavaid teenuseid laiendada.

Hooldusele tulevatel inimestel peab olema kehtiv raviskeem, see tähendab teave ravimite kohta, mida nad iga päev kasutavad.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.