Triinu Laan • 9. oktoober 2008
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Varane ARV-ravi alustamine vähendab kaks korda surmajuhtumite arvu HIV ja tuberkuloosi korral

Inimestel, kellel on nii HIV kui tuberkuloos (TB) ning kes alustavad antiretroviirusravi (ARV) tuberkuloosiravi esimese kuue kuu jooksul, on suremuse oht alla 55%, selgus hiljuti läbiviidud uuringust, vahendas Business Day.

Uuringu käigus jälgisid Salim Abdul Karim, LAV AIDS-i Uuringute Programmi Keskuse direktor, ja tema kolleegid 645 inimest, kellele oli üheaegselt nii HIV kui TB. Kõigil neil oli CD4 arv väiksem kui 500 rakku/ml, vahendab EHPV.ee. Üks grupp osalejatest alustas koheselt nii HIV kui TB vastaste preparaatide manustamist, teine grupp sai kaks kuud ainult TB-vastaseid ravimeid, hiljem alustasid antiretroviiruravi. Kolmas grupp alustas ARV-ravi alles peale 6-8 kuu möödumist tuberkuloosiravist. Kõik uuringus osalejad võisid alustada antiretroviirusravi, kui neil ilmnes selleks kliiniline vajadus.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee