Ajusignaalid ennustavad kaalutõusu

USA teadlased avastasid, et naiste tulevast
kaalutõusu on võimalik ennustada, uurides ajus söömisel tekkivaid signaale.

Katsed näitasid, et naistel, kelle aju reageeris šokolaadikokteili joomisele kõige nõrgemalt, kasvas teistest tõenäolisemalt järgneva aasta jooksul kehakaal, vahendas tarbija24.ee BBC News´i.

Ajureaktsioone analüüsinud uuringus osales kaks gruppi, millest ühte kuulusid 18-22 aastased naisüliõpilased ning teise 14-18 aastased neiud. Katsealused jõid maitsetut jooki või šokolaadikokteili ning samal ajal mõõdeti nende teatud ajupiirkonna aktiivsust. Samuti uuriti, kas katsealustel esines TaqA1-nimelist geenivariatsiooni, mida seostatakse väiksema arvu dopamiiniretseptoritega ajus.

Aasta pärast selgus, et kõige tõenäolisemalt olid kaalus juurde võtnud need uuritavad, kel esines mainitud geenivariatsioon ning kelle aju reageeris magusale joogile nõrgemalt.

Uuringut juhtinud Eric Stice avaldas lootust, et tänu sellele teadmisele on tulevikus võimalik välja arendada meetodeid rasvumise ennetamiseks ja ravimiseks.


Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.