Uus reklaamiseadus meditsiiniseadmetele

Ravimiameti teatel hakkab alates 1.
novembrist 2008. aastal kehtima uus reklaamiseadus.

Ravimite reklaami regulatsiooni osas säilib süsteem, mille kohaselt see peab vastama reklaamiseaduses sätestatud reklaami üldnõuetele ning erinõuetele, mis on toodud ära ravimiseaduses.

Uus reklaamiseadus muudab nõudeid meditsiiniseadme reklaamile.

Kehtiva reklaamiseadus § 142 sätestab, et meditsiiniseadme reklaam esitatakse selliselt, et oleks arusaadav, et reklaamitakse meditsiiniseadet. Selline reklaam peab sisaldama üleskutset lugeda tähelepanelikult kasutusjuhendit ja vajaduse korral konsulteerida arstiga. Ainult professionaalseks kasutamiseks mõeldud meditsiiniseadme reklaam peab sisaldama sellekohast märget.

Seega pidi iga riskiklassi meditsiiniseadme reklaamiga kaasnema üleskutse lugeda enne tarvitamist kasutusjuhendit.

Uues reklaamiseaduses meditsiiniseadme reklaamile erinõudeid ei ole, küll aga rakenduvad meditsiiniseadme reklaamile järgmised nõuded:
(1) Tehniliselt keeruka, ohtlikke aineid sisaldava või kasutamisel erioskust nõudva kauba reklaam peab sisaldama üleskutset lugeda kasutusjuhendit ja vajaduse korral konsulteerida spetsialistiga.
(3) Ainult professionaalseks kasutamiseks mõeldud kauba või teenuse reklaam peab sisaldama sellekohast teavet.

Seega peab alates 1.11.2008 ainult nende meditsiiniseadmete, millele on tootja ette näinud kasutusjuhendi, reklaam sisaldama üleskutset lugeda kasutusjuhendit ja vajadusel konsulteerida spetsialistiga.

Kasutusjuhendi olemasolu ja meditsiiniseadme reklaamile esitavate nõuete sidumine tuleneb tarbijakaitseseaduse nõudest, mille kohaselt tehniliselt keerukale, ohtlikke aineid sisaldavale või kasutamisel erioskust nõudvale kaubale peab tootja lisama kasutusjuhendi.

Säilib nõue, mille kohaselt ainult professionaalseks kasutamiseks mõeldud meditsiiniseadme reklaam peab sisaldama sellekohast märget.

Mitteprofessionaalseks kasutamiseks mõeldud meditsiiniseadme reklaam ei pea enam sisaldama selgitust, et tegemist on meditsiiniseadmega.


Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.