Teadlased kipuvad HIV vaktsiini osas käega lööma

Möödunud nädalal lõppes iga-aastane
rahvusvaheline aidsi vastase vaktsiini konverents. Vaatamata
ebaõnnestumistele usuvad teadlased, et senised läbikukkumised näitavad
neile, kust otsida uusi meetodeid infektsiooniga võitlemisel.

Aidsi epideemia algusest on möödunud peaaegu 30 aastat. Selle aja jooksul on 25 miljonit inimest selle haiguse tõttu surnud ja miljardid dollarid on kulutatud vaktsiini loomisele, kirjutas ehpv.ee.

Möödunud aastal tuli teadlastel loobuda kahest ravimifirma Merck poolt väljatöötatud aidsi vaktsiini kliinilisest katsetusest. Selgus nimelt, et vaktsiin mitte ei vähendanud, vaid suurendas haigestumise riski. Mercki katsetuste tulemused üllatasid kõiki ja siiani ei saada aru, mis tookord juhtus.

Praegu toimub kogu maailmas 30 HIV vastase vaktsiini kliinilist katsetust. Ilmselt kõige efektiivsem neist algas Tais 2003. aastal ja selle tulemused avaldatakse lähiaastail. Neis kliinilistes katsetustes osaleb kokku 16000 inimest.

Pettumused vantsiini leidmisel on kaasa toonud üleskutseid loobuda vaktsiinialastest uuringutest. Mõned eksperdid usuvad, et parem on vaktsiiniuuringutele kuluv suur raha kulutada haiguse ennetusele ja ravile.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.