Haigekassa Nõukogu kinnitas haigekassa lisaeelarve

Tänasel korralisel koosolekul kinnitas
Eesti Haigekassa Nõukogu ühehäälselt haigekassa lisaeelarve summas 588 miljonit
krooni. Lisaks luges nõukogu esimest korda haigekassa 2009. aasta eelarvet.

Lisaeelarvega viiakse Eesti Haigekassa eelarve vastavusse suvel kinnitatud Rahanduministeeriumi majandusprognoosiga, mille kohaselt vähenes sotsiaalmaksu laekumine (538 miljonit krooni) ning eraldis viljatusravi kulude hüvitamiseks (50 miljonit krooni). Kokku vähenesid Haigekassa tulud 588 miljoni krooni võrra, mistõttu vähendatakse eelarves 2008. aasta alguses planeeritud jaotamata kasumit, teatas Eesti Haigekassa avalike suhete osakond.

Nõukogu luges esimest korda ka Haigekassa 2009. aasta eelarvet.

Eelarve prioriteedid on suurendada üldarstiabi kättesaadavust, lühendada pikki endoproteeside paigaldamise operatsioonide järjekordi ning jätkata bioloogiliste ravimite kompenseerimist suuremas mahus, et tagada patsientidele ravi järjepidevus.

Üldarstiabi rahastamise kasvuks prognoositakse 9% ja eriarstiabi kulude kasvuks 12%. Ravimite kompenseerimiseks kuluva raha hulk peaks suurenema 17%. Ajutise töövõimetuse kulude osas planeerib Haigekassa järgmisel aastal 18% kasvu ja muude rahaliste hüvitiste osas 16%.

Olulise tähtsuse omandab tuleva aasta eelarves 10% võrra suurenev raha hulk haiguste ennetamiseks. Ennetustöös on enim suurenenud sihtgruppide osalemine rinnavähi ja emakakaelavähi sõeluuringus, mis aitab oluliselt kaasa haiguse varajasele avastamisele. Suurendatakse ka vastsündinutega seotud uuringute mahtu.

Haigekassa 2009.a eelarve projekti loeb nõukogu teist korda novembri lõpus toimuval koosolekul.


Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.