Rootsi arstide palgavahe on sooti ligi 9000 Eesti krooni

Rootsi Arstide Liidu ombudsmani Leana
Arvissoni sõnul töötavad Rootsi arstid erinevates sektorites: erasektoris,
riigisektoris ja kolmandaks - MTÜde poolt palgatud arstid. Enim arste on neist
viimases.

Rootsi naisarstide keskmine kuupalk on 46596 ja meestel 52275 Rootsi krooni, mis teeb Eesti rahas vastavalt 72223,8 ja 81026,25 krooni. Palgavahe on niisiis ligi 9000 Eesti krooni. Need andmed kehtivad siiski vaid Rootsi Arstide Liidu liikmete kohta.

Palgavahe põhjuseks on Arvissoni kinnitusel see, et praktiseerivad meesarstid on vanemad, jõudnud seetõttu rohkem saavutada ning on sel moel ka enam juhtivpositsioonidel. Rootsi arstide seas vanuserühmas 60 ja üle on 70% mehed. Seetõttu on see palgavahe ka nii suur.

„Viimase kümne aasta jooksul on naisarstide hulk arstkonnas kasvanud,“ märkis Arvisson ja täpsustas, et täna on 52% arstidest mehed ja 48% on naisarstid. Arvisson toob näiteks, et ortopeedias saavad naised 94 % meeste palgast ja kardioloogias vastavalt 99%.

Erialati palgad täna Rootsi arstide seas ei erine, ent varasemalt oli stomatoloogia, nagu ka Eestis hetkel, üks valdkondi, kus naised said märkimisväärselt rohkem palka kui meesarstid.

*Loe lisaks mees- ja naisarstide palkadest Eestis 28.11. ilmunud Meditsiiniuudiste paberlehest.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.