Vähiliit saab uue uuringubussi

Kuna rinnavähi uuringute järgi on suur
nõudlus, hakkab järgmisel aastal mööda Eestit sõitma kaks uuringubussi senise
ühe asemel.

Eesti vähiliit ostab lähiajal bussi, mis heategevusrahade eest soetatud uue mammograafiga varustatuna on algaval aastal valmis mööda Eestit sõitma. Uue bussi hind on ligi 3,5 miljonit krooni. „Meil on 600 000 krooni puudu, kuid annetuskeskkond on veel avatud ning loodame, et saame vajaliku raha kätte,“ ütles vähiliidu tegevjuht Maie Egipt. „Meil on juba suur summa ära makstud ning aasta lõpus saame selle bussi kindlasti ka kätte,“ lubas ta.

Praegune vähiliidu buss on 25 aastat vana ning enam ei liigu. Samal ajal töötab ka osaühingu Mammograaf röntgenibuss, kuid kuna töömahud on suurenenud, on ruumi kahele bussile. „Vähiliidu bussi on igal juhul vaja ning piirkonnad jagatakse kahe bussi vahel ära, et töö efektiivsem oleks,“ ütles tegevjuht kalev.ee´le.

Egipti sõnul on praegu Eestis neli statsionaarset mammograafi ja buss oleks viies. Sõeluuringud on mõeldud sihtgrupile vanuses 50-64, kuna seal avastatakse kõige rohkem vähke.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.