Triin Tabur • 10. november 2008
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Novaator: Dieet ja trenn tableti kujul

Punases veinis leiduva aine toimet matkiva toimeainega ravim on hiirtel aidanud vältida rasvumist ja diabeeti, kuigi loomad sõid väga rasvarikkaid toite ja neil oli takistatud regulaarse kehalise koormuse saamine.

Seega annab see toimeaine lootust, et tulevikus võib tulla ravim, mis aitab ülekaalulisuse vastu. Viinamarjades ja punases veinis leiduval looduslikul antioksüdandil resveratoolil arvatakse olevat mitmeid tervisele kasulikke omadusi, mis seostuvad pikaealisuse, südame tervise ja ainevahetusega. Kuid hiirtel tehtud katsed näitavad, et inimesed peaks sel juhul tarbima punast veini lausa kümnete liitrite kaupa, et resveratooli kasulikud mõjud avalduksid. Nii rohke veinijoomine pole aga mingil juhul tervislik, seega tuleks ainet pigem tarbida tableti kujul, vahendas Novaator Discovermagazine´i.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    Kõik seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee