Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Luuüdi siirdamine seljatas HIVi
Saksa arstidel õnnestus terveks ravida
42-aastane ameeriklasest HIV-positiivne patsient, kellele siirdati luuüdi, mis
pärit viiruse suhtes geneetiliselt resistentselt doonorilt.
Teadlased väidavad, et HIVi nakatunud ja leukeemiat põdenud mehel pole kahe aasta eest tehtud luusiirdamisoperatsioonist alates kummastki haigusest mingit märki, vahendas Forte.ee BBC´d.
Möödunud nädalal lõppes iga-aastane
rahvusvaheline aidsi vastase vaktsiini konverents. Vaatamata
ebaõnnestumistele usuvad teadlased, et senised läbikukkumised näitavad
neile, kust otsida uusi meetodeid infektsiooniga võitlemisel.
Maailmas on ainult üks inimene, kelle peal arstid on katsetanud ainulaadset ravimeetodit, mis kaotas tema organismist HIV-nakkuse.Nüüd on taas lahvatanud diskussioon, kas viie aasta eest luuüdi siirdamise teel HI-viirusest vabanenud mees on ikka terve või püsib nakkus tema organismis endiselt alles, vahendas Novaator.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.