Andmed muutuvad E-Tervise portaalis kättesaadavaks järk-järgult

Täna avas E-Tervise
Sihtasutus patsiendiportaali testimiseks, mille kaudu pääseb iga soovija
juba praegu ID-kaardiga ligi oma digitaalsetele terviseandmetele.

Sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsleri Ivi Normeti kinnitusel muutuvad terviseandmed patsiendiportaalis kättesaadavaks järk-järgult, teatas sihtasutus. „Kui praegu saadetakse portaali infot vaid rahvastikuregistrist, haigekassast ning e-tervise süsteemiga juba liituvatest perearstikeskustest ja haiglatest, siis alates uuest aastast on kättesaadavad kõigis tervishoiuasutustes sisestatud terviseandmed,“ selgitas Normet.

„Patsiendiportaalis saab igaüks näha väljavõtteid oma haigusjuhtumitest ehk epikriise, saatekirju ja saatekirjade vastuseid, teatiseid, analüüside ja uuringute tulemusi ning muid terviseandmeid. Mugav ligipääs oma terviseloole tähendab ka tõhusamat patsiendipoolset kontrolli arstide tegevuse ja raviotsuste üle.“

Andmed hakkavad portaali siiski laekuma liidestumise järjekorras. See tähendab, et infot varasemate arstivisiitide kohta seal ei leidu. Kui näiteks arst on süsteemiga juba liitunud ja haige läheb tema juurde peale seda, siis laekub info ka juba portaali.

Patsiendiportaali testimiseks tuleb saata e-kiri aadressile abi@e-tervis.ee või helen@e-tervis.ee, misjärel huvilisega sõlmitakse digiallkirjastud testimisleping ning antakse juhiseid portaalile ligipääsemiseks ja tagasiside andmiseks. Testimiseks on vajalik kasutada ID-kaarti ning teada oma kaardi PIN-koode.

Patsiendiportaali testimine toimub juba reaalsete andmetega, mis tähendab seda, et sisestatud andmeid pärast testi lõpu e-tervise süsteemist automaatselt ei kustutata. Seepärast tuleb testijatel endil pärast testi lõpu lõpetada soovimatud volitused ja tahteavaldused näiteks elundite loovutamiseks ning sisestada tegelikud andmed.

Lisa kommentaar

  • Katre Pilvinski

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.