Novaator: Millise viiruse linnud meile järgmisena toovad?

Lindudele ei tule tänulik olla mitte ainult
umbes tuhat aastat inimesele üle kandunud gripiviiruse eest, tiivulised on alles
üsna hiljuti inimestele edasi kandud veel ühe üpris levinud külmetushaiguse.

2001. aastal avastasid Hollandis Rotterdamis Erasmuse meditsiinikeskuse teadlased Ron Fouchieri juhatusel inimese metapneumoviiruse, mis põhjustab üsna tavalist külmetushaigust. Enamasti möödub see üsna leebelt, lapsed päevad selle tavalisel läbi juba viiendaks eluaastaks, kuid väikelastel võib tekkida kopsupõletik, millega kaasneb surm, kirjutas New Scientist.

Nüüd on sama töörühm uurinud sarnaseid lindudel esinevad viirusi ning leidnud, et eelnimetatud viirus muutus inimesele nakkusvõimeliseks umbes 200 aasta eest.

Kuivõrd metapneumoviirus on suutnud lindudeviirusest nii äsja muutuda inimestele nakkavaks on selle näitel võimalik uurida, kuidas loomade nakkushaigused inimestega kohanevad. Nüüd on Fouchier’ töörühm pannud kokku terve kataloogi loomade viirustest, mis nakatavad inimesi ning selle töö eesmärk on ennustada, millised viirused võivad järgmisena muutuda inimesele ohtlikuks.

NOVAATOR

Lisa kommentaar

  • Egle Raadik

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.