Riigiameti eksimus jättis puuetega inimesed rahast ilma

Puuetega inimesed saavad hetkel
sotsiaaltoetust miinimummääras, kuna sotsiaalkindlustusameti IT-arendaja pole
oma tööga hakkama saanud.

Kui varem oli probleeme ka töövõimetuspensioni saajatele pensioni maksmisega, siis täna kinnitas sotsiaalminister Marit Maripuu riigikogu ees, et neile pensionide maksmine on korras ja see infotehnoloogiline lahendus on tööle hakanud, vahendas arst.ee.

"Praegusel hetkel on probleem puuetega inimeste sotsiaaltoetuse maksmisel, mis puudutab tööealiseid puuetega inimesi ja kes peale 1. oktoobrit läksid oma puuet ümber muutma," rääkis Maripuu.

Tema sõnul on ääretult kahetsusväärne, et sotsiaalkindlustusameti IT-arendaja pole suutnud oma tööga korralikult toime tulla ja selline juhtum on aset leidnud.

Praegusel hetkel makstakse Maripuu sõnul kõikidele tööealistele puuetega inimestele toetust miinimummääras, kuid kui IT-lahendus tööle hakkab, siis makstakse konkreetsele puude astmele vastavalt inimestele vahe kinni.

"Ma olen käinud ka Puuetega Inimeste Kojas ja ma pean vabandama tõesti arendaja poole pealt, et nii kahetsusväärne asi on juhtunud."

Ministri kinnitusel on selle juhtumi osas algatatud ka sisejuurdlus.

Lisa kommentaar

  • Katre Pilvinski

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.