Ministeerium: arstid on valmis delikaatseid isikuandmeid vahetama

Kokku on paarkümmend perearstikeskust,
eriarsti ning hambaarsti saanud loa delikaatsete isikuandmete vahetamiseks
tervise infosüsteemi tarbeks, ütles sotsiaalministeeriumi e-tervise juht Kaja
Kuivjõgi.

Detsembris üle Eesti toimunud teabepäevadel anti arstidele ja apteekritele ülevaade e-tervise projektide hetkeseisust ning näidati tervise infosüsteemi praktilist kasutamist. Teabepäeval osalejad tegid asjalikke ettepanekuid süsteemi parandamiseks ja täiustamiseks, mis võetakse võimalusel e-tervise edasisel arendamisel arvesse.

Sotsiaalministeeriumi, Eesti haigekassa ja Eesti E-tervise Sihtasutuse korraldatud teabepäevadel Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Jõhvis näidati arstidele ja apteekritele meditsiinidokumentide koostamist ja tervise infosüsteemi edastamist praktikas. Samuti demonstreeriti digiretsepti koostamist ja retseptikeskusesse edastamist ning selle alusel apteegist ravimi väljastamist.

Sotsiaalministeeriumi e-tervise juhi Kaja Kuivjõgi sõnul on suur töö e-tervise käivitamisel alles ees. „Hetkel on tervise infosüsteemi valmis kasutama Ida-Tallinna Keskhaigla ja Järveotsa perearstikeskus. Kokku paarkümmend perearstikeskust, eriarsti ning hambaarsti on saanud loa delikaatsete isikuandmete vahetamiseks, neid tuleb iga hetkega juurde,“ lausus Kuivjõgi.

„Mida rohkem arste ja raviteenuste pakkujaid süsteemiga liitub, seda rohkem on e-tervisest kasu nii patsientidele, arstkonnale, apteekritele, haiglatele kui ka kogu tervishoiusektorile.“

Teabepäevadel osalejad pakkusid välja ka e-tervise uued võimalikud teenused ja süsteemiga liitujad – näiteks tunneksid e-tervise kasutamise vastu huvi vereteenistused. Samuti räägiti küsimustest, mida tuleks õigusruumi tasemel analüüsida, näiteks millistel juhtudel on lapsel õigus oma andmed sulgeda, nii et vanemad neid ei näeks.

Kuigi digiretsept on arstide seas väga oodatud, et näha, millised ravimid on patsient tegelikult välja ostnud, toodi välja ka sellega seotud mured. Retsepti puhul juhiti tähelepanu mitmetele probleemidele, mis määrustega ei ole ka täna lubatud, kuid praktikas siiski levinud. Näiteks retseptide broneerimine ja osaline väljaostmine apteekides. Selle probleemi lahendamiseks kaalutakse testimise käigus väljapakutud lahendusi, vajadusel tuleb alustada määruste parandamist ja täiendamist.

Lisa kommentaar

  • Katre Pilvinski

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.