Ilukirurgi auto sõidab inimrasvast tehtud biodiisliga

Beverli Hillsi ilukirurg Craig Alan Bittner
teisendas klientidest välja imetud rasva biokütuseks, mille varal sõitis nii
tema enda Fordi maastur kui tüdruksõbra Lincoln Navigator.

Kas inimeste „sangad“ võivad autot liigutada? Hirmuärataval kombel jah, vahendas Forte Forbes.com'i.

Rasv — kas see on siis taimne või loomne — sisaldab triglütseriide, millest omakorda saab teha biodiislit. Nii kavatseb linnulihatootja Tyson oma autopargi tööle panna linnurasvajääkidest tehtud biokütusel ja Nova Biosource nimeline firma segab biokütuse tootmisel soojaõli looma ja searasvaga.

Ühest rasvaliitrist saab umbes ühe liitri biokütust ja ühe liitri biokütusega läbitud kilometraaž on enam-vähem võrdne tavakütusega. Loomsete rasvade puhul on biokütuse tootmisel vaja lisaks saada lahti vabadest rasvhapetest, mida taimsetes õlides ei leidu. Muus osas on protsess ülejäänud biokütuste tootmisega sama.

Bittner kirjutas oma nüüdseks võrguavarustest kadunud veebilehel lipodiesel.com, et enamus patsiente lausa nõudis väljaimetud rasvast biokütuse tootmist.

Inimrasva kasutamine võib olla küll keskkonnasõbralik, kuid Kalifornia osariigis on inimjääkide kasutamine autode käitamiseks ilmselgelt illegaalne ja Bittner on selle tõttu uurimise all ning tema suhtes on algatatud patsientide poolt mitmeid kohtuasju.

Tänaseks on dr Bittner oma ilukirurgiapraksise lõpetanud ja redutab ilmselt kuskil Lõuna- Ameerikas.

Lisa kommentaar

  • Katre Pilvinski

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.