Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Margus Viigimaa: Eesti ühiskonna suurim probleem on lühike eluiga ja tervelt elatud aastaid vähe võrreldes teiste arenenud riikidega. Meil on olnud palju edusamme - oleme Euroopa efektiivseimad ja meiega arvestatakse. Kuid meil läheb veel kaua enne kui me jõuame arvestatavale tasemele. Patsiendile peab andma enam vastutust, siis ta osaleb meelsamini.
Tervishoiutöötajatest on Eestis suur nappus, seda eriti suurtest keskustest väljaspool. Saaremaa vald, kohalikud ettevõtjad ning Kuressaare Haigla on leidnud ja rakendanud aga mitut erinevat meedet, kuidas üheskoos seda olukorda parandada ja arste saarele tööle saada.