Autor: Violetta Riidas • 30. märts 2009
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Arstid peaksid tööandjale vastu tulema

Enamik meditsiinitöötajatest on töötajate esinduste kaudu sõlminud tööandjaga kollektiivlepingu. Üldjuhul on tööandja võtnud kollektiivlepinguga kanda täiendavaid kohustusi ja töötajatel on õigus nõuda nende kohustuste täitmist. Jõustuv töölepingu seadus ei tee kollektiivlepingut kehtetuks.

Oleme harjunud mõtlema, ja see on leidnud ka korduvalt kinnitust, et tööandja ja töötaja omavahelistes suhetes on töötaja nõrgem pool.

Kuid nüüd, kus haigekassa eelarvet, sh ka eriarstiabi, on vähendatud ja tervishoiuasutustes teenuste maht seeläbi kahaneb, jääb kohati vägisi mulje, et nõrgemaks pooleks muutub hoopis tööandja, kes ei pruugi suuta kollektiivlepingus kokkulepitut täita.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus
EraisikEttevõte
Olen tingimustega nõus
Kaardimaksega
Mobiilimaksega
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
Mu.ee toetajad:
Kadi HeinsaluMeditsiiniuudiste peatoimetajaTel: 6670 451
Violetta RiidasMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 454
Margot VentMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 446
Kristiina KäitMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 58552330
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862
Minna Liisi LiivrandMeditsiiniuudiste sündmuste projektijuhtTel: 6670 230
Maarja KõrvMeditsiinimeedia müügijuhtTel: 5257708