• 01.04.09, 01:29
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Õhuke rahakott teeb ravimitarbijad nõutuks

Nii retseptiravimite kättesaadavus kui sotsiaalhoolekanne on saanud Saare maakonnas tervishoiu ja sotsiaalvaldkonna ühiseks probleemiks ning kiirabi korduv kohaletellimine kroonilistele haigetele ei lahenda olukorda.
Kuna vererõhurohud on üldiselt väga kallid ning haigus eluaegne, läheb hüpertooniaga inimestel iga kuu arvestatav summa pelgalt ravimite ostmiseks. Samas võib arst välja kirjutada ka odavama ja sama mõjuga ravimi, kuid enamasti on kallimad rohud ka väiksemate kõrvaltoimetega ning nii mõnigi perearst võib otsustada pigem rohkem raha maksva ravimi kasuks kui seada ohtu patsiendi heaolu.

Seotud lood

Uudised
  • 26.03.09, 16:03
Alar Irs: arst peab ravimiinfo ise üles leidma
Alar Irs Ravimiametist tõdes oma ettekandes Eesti arstide päevadel, et iga ravim on mürk, kui me ei tea, kuidas seda kasutada. Seetõttu peaks arst ise aktiivselt ravimite kohta infot otsima.
Uudised
  • 24.03.09, 13:39
Ravimiturg kasvas mullu 9,6%
Inimestel kasutamiseks mõeldud ravimite turumaht Eestis 2008. aastal hulgimüügihindades oli 2922 miljonit krooni, mis on 9,6% võrra suurem võrreldes 2007. aastaga.
Uudised
  • 26.02.09, 14:25
Retseptiravimite väljakirjutamise tingimused karmistuvad
Sotsiaalministeerium valmistab ette seadusandluse muudatust, mis suurendab tervishoiuteenuste osutajate vastutust. Üheks ajendiks sellele on hiljutised paljastused ravimite salaärist, mis haavavad sotsiaalministri sõnul Eesti arstide väärikust.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele