• 12.04.09, 14:11
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Täiskasvanutelt leiti pruuni rasva

Turku ülikoolis avastati täiskasvanutelt aktiivset pruuni rasva. Varem arvati, et pruun rasvkude kaob organismist lapseeas.
Turku riiklikus PET-keskuses läbi viidud uuringu tulemusena avastati täiskasvanutel pruuni rasva rakkude aktiivsuse 15kordistumise külma mõjul, kirjutas Soome Arstide Leht. Kõige rohkem avastati pruuni rasva rangluu piirkonnas ja kaelal. Aktiivse pruuni rasva suhkrukasutus oli samuti väga kõrge - peaaegu sama kõrge kui aju suhkrukasutus.

Seotud lood

Töökuulutused
  • 27.05.25, 12:38
Haapsalu Neuroloogiline Rehabilitatsioonikeskus otsib arsti
Hea arst! Tule ja anna oma väärtuslik panus, et terviseraskustesse sattunud inimesed saaksid võimaluse elada võimalikult toimekat ja rahuldustpakkuvat elu!

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele