Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Kvaliteet–kas ainuõige tõde või koht kahtlusteks?
Arstiabi kvaliteet(ja selle puudus) on
teemaks nii meedias kui ka tervishoiu inimeste seas.Eks mõlemad vaatavad teemat
erinevate vaatenurkade alt, kuid päikesevalgust saab see teema pidevalt.
29.aprillil toimus Tallinnas Eesti Tervishoiu Juhtide Kolleegiumi juhatuse koosolek-seminar, kus teemaks oligi kvaliteet arstiabis. Kutsustud olid kõik ETJK liikmed ja ettekanded olid Kalev Karult AS-st Medicum, Marina Kaarnalt PERH-i kvaliteedi teenistuse juhatajalt ja Peeter Laasikult SA Elva Haiglast.
Kui aasta tagasi oli patsiendikindlustuse valik Eestis piiratud vaid ühe, juhtumipõhise lepinguga, siis nüüd on kindlustusmaakleri Northern1 international insurance brokers OÜ eestvedamisel turule jõudnud uus konkureeriv lahendus. See vastab Eesti õigusruumi nõuetele, tugineb rahvusvaheliselt tunnustatud nõudepõhisele mudelile ja loob kauaoodatud valikuvõimaluse.