• 26.03.10, 07:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Vaktsineerimata meedikud võivad levitada grippi

Tartu Ülikooli Kliinikumi infektsiooniteenistuse juhi Matti Maimetsa sõnul ei tohiks meedikud unustada, et vaktsineerimisel on kaks eesmärki: enda ja teiste kaitsmine ning kuigi vaktsineerimine on vabatahtlik, saavad meditsiinitöötajad oma patsiente gripi eest kaitsta vaid juhul, kui nad ise on vaktsineeritud.
Oma ettekandes Eesti Arstide Päevadel rääkis Matti Maimets, et märtsi alguseks oli end vaktsineerida lasknud vaid umbes 0,03% Eesti elanikkonnast, samas kui näiteks Rootsis oli see protsent 67. Maimets on veendunud, et piisava vaktsineerimisega hõlmatuse korral oleks saanud 21 pandeemilise gripi surmajuhtu Eestis vältida. Veelgi olulisemate numbritena tõi Maimets välja aga vaktsineerimisega hõlmatust meedikute seas. Meditsiinitöötajatest on Eestis vaktsineeritud 3318, kusjuures ainuüksi arste ja õdesid on registris 18000. Tõenäoliselt kõigist Eesti meditsiinitöötajast on vaktsineeritud alla 10%.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele