Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Võsareporter: perearst võttis patsiente vastu autos
Peeter Võsa uuris saates "Võsareporter",
kas vastavad tõele jutud, et Väänas võtab perearst patsiente vastu oma autos.
Perearst Vika Toom kinnitas, et ta inimestele autos protseduure ei tee, vaid
kuulab ainult patsientide muresid.
Probleem on selles, et tema kabinet on Tabasalu perearstikeskuses, kuhu on paljudel Vääna elanikel kehva bussiühenduse tõttu keeruline pääseda. Toom nentis, et ilmselt vaatab tervishoiuministeerium sellele halvasti, et ta inimestele head teeb ja retsepte välja kirjutab.
Tervishoiutöötajatest on Eestis suur nappus, seda eriti suurtest keskustest väljaspool. Saaremaa vald, kohalikud ettevõtjad ning Kuressaare Haigla on leidnud ja rakendanud aga mitut erinevat meedet, kuidas üheskoos seda olukorda parandada ja arste saarele tööle saada.