Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Illegaalsed retseptiravimid turult
Meditsiiniuudistel õnnestus aprillis turult
osta kuus retsepti alusel väljastatavat ravimit ning üks ravim, mida Eestis
legaalselt ei müüdagi.
Paari ravimi koostist uurinud Eesti Farmatseutide Liidu juhatuse esinaise Lilian Ruubeni analüüs näitas, et Analgini tabletid sisaldasid toimeainet 500 mg ehk sellises koguses, nagu pakendil kirjas oli. Ortofeni tabletid toimeainet (diklofenak) ei sisaldanud ega vastanud seega ka nõuetele.
Meditsiiniuudised ostis aprilli alguses
ühel tavalisel tööpäeva hommikul Tallinna Keskturult hulga illegaalseid Vene
retseptiravimeid, mis maksid märksa vähem kui analoogid apteegis. Neljast
kontrollitud ravimist kaks pakendil märgitud toimeainet ei sisaldanud.
«Paides on nädalavahetusel ajutine turg ja seal müüs üks naine Vene ravimeid ja ma läksin uurima, kust ta need sai ja kuidas ta julgeb neid nii müüa,» tõi Paide apteeker Kai Kimmel näite Tarbija24s.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.