• 02.11.10, 09:11
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Teadlastel õnnestus kasvatada maksarakkudest uus maks

USA teadlastel on õnnestunud kasvatada inimese maksarakkudest miniatuurne funktsioneeriv organ. Seni on kunstlikult toodetud maks näidanud üles töövõimet laboritingimustes.
Teadlaste järgmine samm näeb ette organi siirdamist loomorganismi, et vaadata, kas see ka siis töötab, vahendas ERR uudisteportaali ScienceDaily.

Seotud lood

Uudised
  • 02.06.11, 08:00
Novaator: Uus biomaterjal matkib inimkudet varasematest täpsemini
Kahjustatud inimkoe parandamiseks disainitud biomaterjal venitamisel ei kortsu.
Uudised
  • 04.02.10, 10:59
Maksasiirdamine kui hobi
Maksatransplantoloogia arendaja TÜ Kliinikumi kirurg Toomas Väli loodab, et kunagi saavad Eesti arstid teha maksasiirdamisi põhitööna, mitte hobi korras.
Uudised
  • 13.06.11, 15:46
Tartu teadlased avastasid rakkude pooldumise saladuse
Tartu Ülikooli teadlastel õnnestus esimestena kirjeldada terviklikult rakkude pooldumist juhtiva mehhanismi töö kogu rakutsükli kestel. Saadud teadmistest loodetakse kasu tõhusamate vähiravimite disainimisel, kirjutas Tartu Postimees.
Uudised
  • 14.03.11, 12:08
Uuring: maksal oluline mõju viljakusele
Milano Ülikooli teadlased näitasid, et maksas olevad östrogeeniretseptorid on viljakuse säilimise seisukohalt kriitilise tähtsusega.
  • ST
Sisuturundus
  • 25.04.25, 13:56
Digilahendus meditsiinis: personaalsed tööriided asenduvad nutika renditeenusega
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele