"Pealtnägija": patsiendikindlustuse ekspertarstidel võib olla huvide konflikt
Kolmapäevase "Pealtnägija" vahendatud pere lapsekaotuse loost joonistub välja laiem probleem äsja tööle hakanud patsiendikindlustuse süsteemis: ekspertarstidel võib olla huvide konflikt, mille suhtes õieti midagi ette võtta ei saa.
Juhtumiga seoses PZU kindlustuse poole pöördunud perekond avastas materjale uurides, et kindlustuse palgatud ekspertarstid on mõlemad seotud raviasutustega, mille tööd nad hindama pidid.
Foto: Shutterstock
Nimelt avastas juhtumiga seoses PZU kindlustuse poole pöördunud perekond materjale uurides, et kindlustuse palgatud ekspertarstid on mõlemad seotud raviasutustega, mille tööd nad hindama pidid, vahendas ERR.
PZU kindlustusele on tänavu jaanuarist septembri alguseni esitatud 335 ravivea kahjuavaldust. Neist 42 puhul on kindlustusjuhtumi toimumine tuvastatud, 241 nõuet on menetluses ja 52 on esitatud väljaspool kindlustuse kehtivusaega.