Galerii: Kõnnirobot jõudis kohale

Kolmapäeval, 26. jaanuaril, avati Tallinna
Lastehaiglas pidulikult 4-12aastaste laste taastusraviks mõeldud kõnnirobot
Pediatric Lokomat. Aparaadi muretsemiseks loodud heategevusprojekt „Elisabet“
kogus annetustena kokku enam kui 350 000 eurot, mis teeb sellest suurima
eraalgatusliku heategevusprojekti Eesti ajaloos.

Projekti suurim toetaja oli Ðveitsi riik, kes läbi Eesti-Ðveitsi koostööprogrammi annetas kõnniroboti jaoks 141 000 eurot. Ligi 96 000 eurot kogunes Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu annetajatelt ning 64 000 eurot andis Tallinna Lastehaigla Toetusfond – viimase hulka kuulub ka suurem osa miljonikroonisest Aadu Luukase missioonipreemiast, mille fond pälvis 2007. aastal. Telesaate „Tantsud tähtedega“ publik annetas kõnniroboti tarbeks 49 000 eurot.

Kõnnirobot Lokomat on mõeldud eelkõige laste närvisüsteemi defektide tõttu kahjustatud kõnnimustri arendamiseks või taastamiseks. „Õige kõnnimustri omandamine on kasvueas liikumispuudega lapsele hädavajalik,“ selgitas Tallinna Lastehaigla juht Mall-Anne Riikjärv. „Kõnnirobot on selleks täna teadaolevalt kõige efektiivsem viis, mida tuleks kasutada paralleelselt füsioterapeudi harjutustega. Sellel paiknev elektrooniline kõnniortoos on võimeline patsiendi jalgu trenaþööril sadu kordi täpselt ühesuguse liigutusega treenima, vastates seejuures iga lapse individuaalsetele vajadustele.“

Laste kõnnirobot Pediatric Lokomat, mille maksumus on ligi 280 000 eurot, hakkab Tallinna Lastehaiglas tööle juba jaanuarikuu lõpust. Sellest üle jäänud summa eest ostetakse kõnniortoos teismelistele ning kaetakse kõnniroboti kasutamiseks vajalikud spetsialistide koolitused.

Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu presidendi Ants Leemetsa sõnul on kõnniroboti abi vajavaid lapsi Eestis täna ligi 800. „Lastele mõeldud kõnniroboteid on meil täna ainult üks, mistõttu peab see suutma ära teenindada kõikide laste vajadused üle Eesti,“ märkis Leemets. „Just seetõttu otsustasime esialgsest aparatuurist üle jäänud raha kasutada sihtotstarbeliselt – plaanis on muretseda lisaortoos ka veidi suurematele lastele, mis läheb maksma umbes 60 000 eurot.“

Projekti idee sai alguse kahe Viljandimaal elava perekonna - perekond Lutsu ja Tuvi - algatusest aidata mõlemas peres sirguvaid liikumispuudega lapsi Elisabeti ja Oliveri.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.