Galerii: Uus aeg tõi Tapale hooldusravi

Ainukese erastamisagentuurilt ostetud
haigla – Tapa Haigla – ühe omaniku Aivar Kuusiku sõnul ei peaks riik
haiglaid otseselt toetama, kui rohkem asutusi oleks erakätes. Siis saaks riik
teenuse eest ka õiget hinda maksta.

Enne erakätesse minekut töötas haiglas 110–125 inimest. “Töötajate hulka oleme kogu aeg vähendanud, umbes 80 inimese peale,” räägib Kuusik. Nõukogude ajal oli Tapa sisehaiguste, sünnitus- ja günekoloogia, laste- ning kirurgiaosakonnaga maakonnahaigla. Toona elas piirkonnas 12 000 inimest, praegu poole vähem.

Kirurgina ka ise haiglas praktiseeriv Kuusik räägib, et kui Eestis oleks rohkem haiglaid erakätes, ei peaks riik otseselt haiglaid toetama. “Me ei kurda millegi üle, meil on kõik hästi,” ütleb ta. Haiglal pole võlgu, kui üks kiirabiliising välja arvata, omanikud saavad väikest kasumit ja samas on 15 tegutsemisaasta jooksul haiglasse igal aastal ligikaudu miljon krooni investeeritud. Tema sõnul tuleb neilegi põhiosa rahast haigekassa kaudu. 2009. aasta kasum oli majandusaruande põhjal 674 500 krooni ja omanikud otsustasid dividende määrata 240 000 krooni nagu 2008. aastal.

Ühe osa sissetulekust saab haigla majutuse pakkumisest nii rehabilitatsioonipatsientidele kui ka külalistele. Tulevikuplaani kuulub kirurgiaosakonna ümberehitus puuetega inimeste päevakeskuseks.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.