Janika Viilup ja Epp Evard - Tallinna munitsipaalperearstid

Munitsipaalperearstikeskuse juhataja Eve
Karmol on lisaks Epp Evardile ja Janika Viilupile lähiajal plaanis palgata veel
üks perearst ja ka pereõed. Tallinn pakub oma perearstidele palgaks ligi 2000
eurot.

Karmo sõnul hakkab vahepeal haigekassas töötanud perearst Janika Viilup koguma Nõmmel nullnimistut. Perearst Epp Evard tuleb aga munitsipaalperearstikeskusesse üle koos oma nimistuga Kalamaja perearstikeskusest, kirjutas Tarbija24.

Üks perearst on Karmol kavas lähiajal veel värvata ning hiljem ka neljas. Lisaks headele arstidele loodab Karmo leida keskusse ka asjalikud pereõed, kes suure osa koormusest enda peale võtaks.

«Tahaks, et sellest saaks üks väga hea perearstikeskus, kus ühe tohtri juures käiks terve perekond ja arst oleks kursis nii selle pere koduste olude kui neid ähvardavate riskidega,» ütles Karmo.

Loodava perearstikeskuse eeliseks peab Karmo seda, et arstid tegelevad ainult oma põhitööga. Tema sõnul saavad perearstid ka korralikku, ligi 2000 euro suurust palka. Kogu muu asjaajamine on tema õlul, Tallinn toetab esialgu keskust rahaliselt.

Päris kella kaheksast kaheksani ja ka laupäeviti, nagu esialgu lubati, uus perearstikeskus siiski avatud ei ole. Laupäeviti on esialgu kavas üks arst telefonivalvesse panna ja õhtutunde hakkavad tohtrid kordamööda täitma.

Lisa kommentaar

  • Merike Kungla

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.