26% Nõmme munitsipaalperearstikeskuse patsientidest raske terviserikkega

2. mail tööd alustanud Tallinna
Munitsipaalperearstikeskuse nimistutesse on kaheksa töötatud kuu jooksul
lisandunud 1400 patsienti. Neist 26% on tõsiste terviseprobleemidega eakad
patsiendid, kellest paljud ei olnud rahul oma senise perearstiga.

Keskus on populaarne ka noorte perede seas, mistõttu nimistutesse on lisandunud 78 vastsündinut, kellele õed on pärast kojujõudmist teinud kodukülastuse.

Abilinnapea Merike Martinsoni sõnul on linna plaan tuua senisesse perearstisüsteemi muudatusi, et parandada üldarstiabi kättesaadavust ja muuta see patsiendisõbralikumaks, ennast õigustanud. „Lühikese ajaga on lisandunud märkimisväärne hulk patsiente ja peatselt asub tööle ka uus nimistuga perearst, kes on pediaatri erialaga,“ märkis Martinson.

Alates 2012. aasta jaanuarist liitub keskusega kolmas, pediaatri baasharidusega perearst ja kogenud pereõde.

Tallinna Munitsipaalperearstikeskus alustas tegevust tänavu 2. mail kahe perearstiga värskelt renoveeritud ASi Lääne-Tallinna Keskhaigla Nõmme Tervisekeskuse ruumides Jaama tn 11.

Üks arstidest tuli oma nimistuga üle Kalamaja Perearstid OÜst, teine perearst alustas nimistu kogumist. Tööd alustasid ka kaks pereõde ja terviseõde ning klienditeenindaja registratuuris.

Nimistutesse on registreerunud mitmed Tallinnas töötavaid välismaalased – eeskätt lastega pered, üliõpilased Hiinast, Venemaalt, Slovakkiast. Patsientide arvukuse tõttu on vajalik lähitulevikus avada uus nimistu.

Keskusel on kaks arstikabinetti, hästi sisustatud protseduuride tuba ja registratuur. Keskuses on võimalik anda vajalikke laboratoorseid analüüse, teha südame- ja röntgenuuringuid, audiomeetrilist kuulmise kontrolli. Vajadusel saadetakse patsient samas majas eriarsti vastuvõtule.

Arsti koduvisiitide vajadus ei ole olnud suur – eelkõige vajavad seda teenust voodihaiged ja väikelapsed. Suure osa koduvisiitidest teevad pereõed analüüside võtmiseks, kroonilise haige seisundi jälgimiseks vastavalt arsti korraldusele, jmt. Laupäeviti on arst kella 9.00–12.00 telefonivalves, et anda patsientidele nõu ja vajadusel teha koduvisiite.

Keskuse sisustamiseks ja tegevuskulude katteks on eraldatud Tallinna linna 2011. aasta eelarvest 219 397 eurot.

Lisa kommentaar

  • Merike Kungla

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.