• 18.04.11, 14:18
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Doonoril palk ei jookse

Maalehe lugeja küsib: Kas tööandja peaks mulle maksma keskmist töötasu aja eest, mil käin töö juurest ära doonorina verd loovutamas?
Vastab Tööinspektsiooni Lääne inspektsiooni tööinspektor-jurist Leonid Siniavski: Teatavasti on Vereseaduse (RT I 2005, 13, 63) § 7 lg 3 p 5 kohaselt doonoril õigus saada tööandjalt vaba aega vere loovutamiseks. Kahjuks ei saa aga vere loovutamise aega käsitleda töölepingu seaduse (RT I 2009, 5, 35 , edaspidi TLS) § 38 võtmes, ehk siis olukorrana, kus nimetatud paragrahvi kohaselt peaks tööandja maksma töötajale keskmist töötasu mõistliku aja eest, mil töötaja ei saa tööd teha tema isikust tuleneval, kuid mitte tahtlikult või raske hooletuse tõttu tekkinud põhjusel või kui töötajalt ei saa töö tegemist oodata muul tema isikust mittetuleneval põhjusel.

Seotud lood

Uudised
  • 28.02.11, 13:21
Veredoonorlus kasvab hoogsaimalt noorte seas
Haiglate verevajadus teatud veregruppide järele on küll jätkuvalt kõrge ning Põhja-Eesti verekeskus kutsub inimesi verd loovutama, kuid siiski on olukord võrreldes paari aasta taguse ajaga märgatavalt parem.
Uudised
  • 31.01.11, 07:00
Puugihammustus hakkab piirama doonoriks minekut
Sotsiaalministeerium saatis kooskõlastusele vereseaduse alusel doonoriks sobivuse kriteeriumide muudatused, mis muuhulgas hakkab seadma piiranguid ka puugilt hammustada saanud inimeste vereloovutusele.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele