Eesti kirurgid Afganistani tööle

Läinud nädalal alustas Afganistani
Helmandi provintsi Camp Bastioni välihospidalis teenistust Eesti kaitseväe
kirurgide meeskond.

Kaitseväe esimesse Afganistani lähetatud kirurgide meeskonda kuuluvad üldkirurg kaptenmajor Jaan Kirss Ida-Viru keskhaiglast, anestesioloog leitnant Lauri Kõrgvee Tartu Ülikooli Kliinikumist, traumatoloog-ortopeed leitnant Alo Kullerkann Ida-Tallinna keskhaiglast ja õde nooremveebel Annika Noorkõiv Tartu Ülikooli Kliinikumist. Hiljem liitub meeskonnaga üldkirurg major Jaan Tepp Põhja-Eesti regionaalhaiglast, teatas kaitseväe peastaap.

"Camp Bastioni kolmanda taseme haigla on olnud viimase viie aasta jooksul sõjakollete haiglatest kõige intensiivsem, teda peetakse maailma parimaks traumahaiglaks," rääkis meeskonna ülem üldkirurg kaptenmajor Jaan Kirss ERR uudistele. "Tähtis on, et Eesti suurimad haiglad on siin meie meeskonna näol esindatud ja me viime väärtusliku kogemuse hiljem kodumaale."

Reservväelastest meedikud läbisid enne teenistuse algust Afganistanis koostööharjutuse Ühendkuningriigi meedikutega. Kolmekuulise missiooni jooksul saavad arstid ja õde kogemusi lahingvigastustega kannatanutega tegelemiseks haigla erakorralise meditsiiniosakonnas ning intensiivraviosakonnas.

Camp Bastioni haiglasse tuuakse ravile Helmandi provintsi lahingutes haavata saanud Rahvusvaheliste Julgeolekutagamisjõudude kaitseväelasi, Afganistani julgeolekujõudude sõdureid ja politseinikke ning kohalikke elanikke.

Camp Bastioni laiendatud välihospidal on võimeline ravima raskelt haavata saanuid, sealhulgas käsitulirelvade laskehaavu ning miinide- ja isevalmistatud lõhkeseadeldiste plahvatuse tagajärjel tekkinud vigastusi. Haiglas on teenistuses ligi nelisada meedikut.

Varasematel aastatel on Camp Bastioni haiglas teeninud Eesti reservohvitseridest kirurgid major Tiit Meren ja kaptenmajor Jaan Kirss.

Kaitseväe suurimal ja raskeimal välisoperatsioonil Afganistanis teenib ligi 165 kaitseväelast. Suurem osa Eesti kontingendist tegutseb Lõuna-Afganistani Helmandi provintsis.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.