EL lubab turule vaid ohutud ja tõhusad taimsed ravimid

Pärast 1. maid 2011 võivad Euroopa Liidu
(EL) turule jääda vaid need traditsioonilised taimsed ravimid, mis on
registreeritud või loa saanud.

Kuigi kõigi ELis müüdavate ravimite turuleviimiseks on vaja spetsiaalset luba, hakkab taimsete ravimite suhtes kehtima lihtsam registreerimismenetlus kui muude ravimite puhul. Näiteks ei nõuta taimsete ravimite registreerimisel ohutuskatseid ning kliinilisi uuringuid. Direktiiviga tagatakse taimsete ravimite kõrge kvaliteet, ohutus ning toime.

Ravimi registreerimiseks tuleb tõestada, et toote ohutu kasutamise kohta on kinnitatud andmeid vähemalt viimased 30 aastat, neist 15 aastat Euroopa Liidus.

Taimsete ravimite direktiiv ei keela traditsioonilisi ravimeid Euroopa turul, vaid tagab nende lihtsama ning odavama registreerimismenetluse. Direktiiviga ei keelustata vitamiine, mineraalseid lisandeid ega taimeteesid, alternatiivravi, terapeute ega homöopaatiat.

Euroopa Parlament ja nõukogu võtsid taimsete ravimite direktiivi vastu 31. märtsil 2004. Sellega oli tootjatele antud erandlikult pikk, seitsmeaastane üleminekuperiood, et registreerida traditsioonilised taimsed ravimid, mida direktiivi jõustumise ajal ELis juba turustatakse. 2011. aastal saab seitsmeaastane üleminekuperiood läbi.

Taimseteks ravimiteks nimetatakse ravimeid, mis on valmistatud taimedes sisalduvatest raviomadustega ainetest. Vaatamata sellele, et tegemist on looduslike ravimitega, võivad mitmed sellised tooted olla tervisele ohtlikud.

Traditsioonilised taimsed ravimid on taimsete ravimite alarühm, kuhu kuuluvad ravimid, mida on kasutatud vähemalt 30 aastat, sealhulgas vähemalt 15 aastat Euroopa Liidus. Selliseid ravimeid võib kasutada ilma arsti järelevalveta ja neid ei manustata süstimise teel. Sellesse kategooriasse ei kuulu üksnes Euroopa traditsioonilised taimsed ravimid, vaid ka Hiina ja ajurveeda ravimid.

Lisateave SIIT.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.