Ainult tellijatele
Autor: Triin Tabur • 5. mai 2011
Ainult tellijatele
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Ravimitest põhjustatud maksakahjustust esineb üliharva

Läinud nädalal interdistsiplinaarsel koostööseminaril „Maks“ ettekandega esinenud Ida-Tallinna Keskhaigla gastroenteroloogiakeskuse juhataja Triin Remmel rääkis ravim-indutseeritud maksakahjustusest ning ütles, et kuigi paljud medikamendid võivad maksa kahjustada, esineb markantset kahjustust siiski üliharva, vahendas Med24.ee.

„Maksa kahjustus tekib 5-90 päeva peale ravimi kasutamist,“ selgitas dr Remmel. Kahjustus võib olla varieeruv – tagasihoidlikust transaminaaside tõusust kuni fulminantse maksapuudulikkuseni.

Kui oled juba tellija, siis logi sisse või vormista tellimus
EraisikEttevõte
Olen tingimustega nõus
Kaardimaksega
Mobiilimaksega
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
Jaga lugu
Mu.ee toetajad:
Kadi HeinsaluMeditsiiniuudiste peatoimetajaTel: 6670 451
Violetta RiidasMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 454
Margot VentMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 446
Triin Tabur Meditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 455
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862
Hanna SultsMeditsiiniuudiste sündmuste projektijuhtTel: 6670 385
Maarja KõrvMeditsiinimeedia müügijuhtTel: 5257708