Kliinikumi sisekliinikust saab tulevikus hooldushaigla

Tartu Ülikooli Kliinikum peab plaani avada
praeguses sisehaiguste kliinikus (Puusepa 6) hooldushaigla, kuhu ma shy;huks
kuni 160 patsienti. Ehituseks läheb siiski alles pärast sisekliiniku
väljakolimist, kirjutas Tartu
Postimees.

Möödunud nädalal kuulutas kliinikum välja riigihankekonkursi, et leida firma, kes koostaks projekti muinsuskaitsealuse maja ümberehitustöödeks.

Ümberehitus lahendaks kaks majaga seotud muret, selgitas spordimeditsiini- ja taastusravikliiniku juht Rein Kuik. «Ühelt poolt saame säilitada vana hoone ning teisalt selle originaalse funktsiooni.»

Kuigi sõnul on õendus shy;hool shy;duse osakonna laiendamine olnud kliinikumis plaanis juba ammu. Tartu linna vajadused hooldusteenuse järele on praegu pakutavast suuremad, märkis Kuik.

Nüüd on tekkinud võimalus kasutada hooldusteenuse olukorra parandamiseks euroraha.
Sotsiaalministeerium on andnud lootust, et hooldushaigla uute kohtade rahastamiseks tekib haigekassa kate.

Kuigi kinnitusel on tarvis Tartus parandada nii hooldusravi kättesaadavust kui ka kvaliteeti. Uue maja valmimisel saab haigla luua 160 uut ravikohta. «Peamiselt tegutseksid haiglas õed. Osakonnas töötaksid ka arstid-konsultandid, kes vajadusel korrigeerivad patsientide ravi,» kirjeldas Kuik.

Kliinikum tahab alustada tulevikus ka päevase õendusabi shy;ga. Sellise raviskeemiga tuleks inimene hommikul kodust haiglasse, saaks päeval ravi ning läheks õhtul koju tagasi. Peale selle tahetakse pakkuda õendus shy;abi ka inimeste kodudes.

Kuik lisas, et hooldushaigla hakkab tegutsema koostöös teiste kliinikutega ja tema eesmärgiks on hoida inimese seisundit.

Ravitöö hakkaks käima kahel korrusel, kus on ruumi 4014 ruutmeetrit. Pööningule ning keldrikorrusele tuleksid plaanide järgi tehnilised ruumid.

Raha on kliinikumil töödeks kasutada ligikaudu 3,2 miljonit eurot, millest euroliidu toetus moodustab 1,4 miljonit eurot. Eurotoetusest üle jääva osa katab kliinikum enda eelarvest.

Kuna esialgu jätkab majas tööd sisekliinik, saab esmalt valmis teha vaid ümberehitusprojekti. Pakkumisi ootab kliinikum firmadelt 9. juunini. Ehitama saab siiski hakata siis, kui valmib Maarjamõisa haigla juurdeehitis ning sisekliinik kolib ära.

Kõige varem võib see juhtuda 2013. aastal.

Lisa kommentaar

  • Merike Kungla

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.