Hooldushaigla on sunnitud patsientidele ise ravimeid ostma

Vändra haigla on sunnitud ööpäev ringi
psüühilisel erihooldusteenusel klientidele oma raha eest retseptiravimeid ostma,
sest need inimesed ei tule enam pensioniga välja, kirjutas Pärnu Postimees.

SA PJV Hooldusravi juhataja Margot Peterson rääkis, et neil on mitu klienti, kes ravimite eest võlgnevad haiglale juba 70–80 eurot ehk üle 1000 krooni, ent selline olukord ei ole asutusele ega inimestele endale jätkusuutlik.

Varem said erihooldusel inimesed puudetoetust, kuid nüüd on see võimalus ainult kodus elavatel hoolealustel.

Need inimesed, kes on ravi- või hooldusasutuses, ei saa toetust taotleda, kuna see pole ette nähtud ravimite ostuks, ja abivahendid (ratastoolid, käimisraamid, kepid, potitoolid, mähkmed, pesukreemid, salvid-sidemed) peab neile tagama teenusepakkuja ehk haigla.

See tähendab, et inimesele peab küll pärast majutus- ja toitlustuskulude tasumist jääma jätkuvalt isiklikuks kasutuseks kätte 15 protsenti pensionist, kuid sellest tuleb tal nüüd maksta ka ravimite eest. Paraku on pension tihtipeale nii väike, et seda ei suudeta teha.

Selline kord tuleneb tänavu jaanuaris jõustunud valitsuse määruse „Erihoolekandeteenuste maksimaalsed maksumused, tingimused ja kord“ muudatusest.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.