Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Ka 0,1-promilline joove suurendab autoõnnetuste ohtu
Pisemadki alkoholi jääknähud suurendavad
liiklusõnnetuse puhul märkimisväärselt tõsiste vigastuste ohtu, leidsid
Ühendriikides surmaga lõppenud kokkupõrgete põhjuseid analüüsinud California
ülikooli sotsioloogid, kirjutas ERR-i
teadusportaal.
Vahemikus 1994-2008 hukkus Ühendriikides liiklusõnnetuste tagajärjel ligi 1,5 miljonit inimest. California sotsioloogid vaatlesid ametliku sellekohase andmestiku FARS (Fatality Analysis Reporting System) põhjal kõigi ränkade õnnetuste raskusastet, kõrvutades tõsisemate vigastuste osakaalu vähem tõsistega.
Täna, 8. novembril algab alkoholi
liigtarvitamist ennetav ”Terviseks?”, mis keskendub tänavusel aastal
terviseprobleemidele, mis võivad kaasneda isegi mõõdukana tunduva alkoholi
tarvitamisega.
Vigastushaigestumus ja -suremus on Eesti rahva tõsiseks terviseprobleemiks alates taasiseseisvumise algusaastatest. Ometi ei peeta vigastusi ikka veel haiguseks, mille ennetamisega meditsiin peaks tegelema.
Eestis kulus eelmisel aastal alkoholiga
seotud haiguste raviks 36,8 miljonit krooni, mis on eelnenud aastaga võrreldes
üle üheksa miljoni krooni vähem. Seevastu neli aastat tagasi kulus raviraha ligi
kümme miljonit krooni rohkem.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.