• 27.07.11, 14:12
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kutsar: ehhinokokoosi nakatutakse väga harva

Terviseameti epidemioloogianõuniku Kuulo Kutsari sõnul esineb põistangtõppe ehk ehhinokokoosi haigestumist Eestis väga harva ja ainult üksikjuhtudel. Viimase kahekümne aasta jooksul on kohaliku päritoluga tõbe esinenud kolmel inimesel.
"Seega on inimese põistangtõppe nakatumise tõenäosus Eestis väga väike," ütles epidemioloog.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 13.10.25, 16:32
Haiglad liiguvad automatiseeritud ravimikäitluse suunas
Haigla igapäevatöö keerukus ei seisne ainult patsientide ravimises, vaid ka selles, et õiged ravimid jõuaksid õigel ajal patsientideni. Iga ravim on kriitilise tähtsusega ning isegi väikesed vead annuses või ravimivalikus võivad ohustada patsiendi tervist. Haiglas liigub päevas sadu ravimeid. Nende käsitsi haldamine, komplekteerimine ja dokumenteerimine muudab protsessi keerukaks ning veaohtlikuks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele