Ruth Kalda loobub perearstide seltsi juhtimisest

Kolm aastat Eesti perearstide seltsi
juhtinud Tartu ülikooli professor Ruth Kalda on otsustanud teiseks ametiajaks
mitte kandideerida ning pühenduda rohkem õppe- ja teadustööle, kirjutas Tartu
Ülikooli vilistlaste kuukiri.

"Seltsi juhtimine on suur töö ning ma ei oska ega taha seda teha poolikult," selgitab ta. Suvel ka laiatarbemeedias suuremat tähelepanu pälvinud perearstide võitlus bürokraatiaga on andnud vahevõidu: perearstid pääsesid puuete vormistamisest.

Samas iseloomustab Kalda katseid vähendada paberimajandust kui võitlust mitmepealise lohega: kui õnnestub mõni pea maha raiuda, kasvavad uued asemele. Bürokraatia vähendamise arvelt saaksid arstid rohkem patsientidega tegeleda.

Septembri lõpus toimuvatel uue juhatuse valimistel annab Kalda võimaluse teistele lohega võitlusse asuda. "Mul on tunne, et pean end rohkem ülikoolile andma. Peremeditsiini eriala on noor ning siin on akadeemilises perspektiivis arenguid ja igasuguseid koostööpakkumisi."

Perearstina töötab Kalda 2000. aastast. Haigekassa ja linna tervishoiuosakonnaga peetud pikkade läbirääkimiste tulemusel lubati temal ja ta kolleegidel peremeditsiini õppetoolist asuda perearstidena tööle osalise koormusega. Üldise põhimõtte järgi töötab perearst täiskoormusega ning et tal on kindel patsientide nimistu.

Nüüd, mil perearstide seltsi juhtimisest jääb veidi aega üle, mõlgutab Kalda, kuidas peremeditsiiniõppesse rohkem erialaseid aineid juurde tuua. See on üsna keeruline, sest kui midagi muud praegusel ja nõukogudeaegsel arstiõppel sarnast pole, siis on selleks meditsiinitudengite endiselt väga tihe koolipäev.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.